czarna kawa

Dieta kopenhaska

zwana też trzynastodniową lub szwedzką jest dietą niskowęglowodanową i niskokaloryczną.
Pozwala ona nie tylko na szybką utratę wagi (5-20kg), ale pomaga rónież w uregulowaniu procesów metabolicznych i wyzbyciu sie nieprawidłowych nawyków żywieniowych.

Dieta 13-dniowa posiada ściśle określony jadłospis. Dowiedz się więcej!

Dietę tę stosujemy tylko przez 13 dni, lecz jest ona bardzo restrykcyjna, dość monotonna i niskokaloryczna. Dzienna ilość kalorii w tej diecie wynosi mniej wiecej 500 - 900 kalorii. Twórcy diety ostrżegają, iż należy trzymać sie bardzo ściśle jadłospisu, w przeciwnym wypadku diętę należy uznać za przerwaną. Nie wolno podjadać w trakcie diety trzynastodniowej (musimy zapomnieć o batonikach, orzeszkach i czipsach), ani też pić napojów, których nie ma w jadłospisie (wodę można pic w dowolnych ilościach, minimum 2 litry dziennie). Nawet guma do żucia jest zabroniona!
Diety kopanhaskiej nie wolno stosować dłużej niż 13 dni i nie należy jej powtarzać cześciej niż raz na 2 lata.

Co skłania wiele osób do stosowania diety kopenhaskiej?

Twórcy diety obiecują, iż w ciągu 13 dni można schudnąć od 5 do nawet 20 kg, w zależności od wagi początkowej. 13 dni to stosunkowo niedługo w porównaniu z innymi dietami. Posiłki są nieskomplikowane w przygotowaniu i niedrogie. Łatwo zaplanować zakupy, a potrawy przygotować wcześniej.
Dieta duńska ma podkręcić w naszym organizmie przemianę materii. Aby nie dopuścić do efektu jo-jo, a nadal gubić kilogramy, po zakończeniu kopanhaskiej warto przejść na jedną ze zdrowszych i nie tak restrykcyjnych diet (dietę plaż południowych, dietę Dukana, czy dietę 1000 kalorii).

Zapoznaj się z poradami i wskazówkami, które pomogą przetrwać 13 dni diety kopenhaskiej. Zobacz też , jakich produktów potrzebujesz i jak przygotować posiłki w diecie 13-dniowej.

 

Zanim rozpoczniesz dietę, skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem!

 
 

Masażer podciśnieniowy. Antycellulitowy. Rozbija grudki tłuszczu, poprawia krążenie, poprawia metabolizm. Regulowany silnik, 4 programy masażu, 3 różne przyssawki. ok. 230 zl.

Zobacz tutaj jak zamawiać na amazon.co.uk. To proste!